1. Тривале навчання.
Коли більшість університетів пропонують вивчити Вашу дитину за 4 роки, іноді 5, то це виглядає не так драматично, як 6 років!
І обов’язково інтернатура 1,5-3 роки.
9 років життя, а це ми тільки університет закінчили))
Зарплата на інтернатурі – особлива насолода (ні).
Хороша зарплата – може буде, але не швидко, не одразу після навчання.
2. Навантаження
Не важливо, яку спеціалізацію Ви обираєте – потрібно буде ВЧИТИ ВСЕ! Від анатомії та гістології до хірургії, гінекології, урології.
Багато інформації, яку потрібно безкінечно читати, записувати, вчити, здавати.
До пар Ви готуєтеся самостійно, лекції покривають лише частину тем, а на парі Вас вже питають)) І пари в медичному університеті довші, тож, встигнуть запитати усіх!
Не варто сподіватися, що Вас обмине))
3. Чутливість
Якщо у Вас чутливі очі, ніс або серце – може бути складно.
В медичному університеті багато різних запахів, об’єктів, рідин, виділень тощо, які можуть викликати відразу, і навіть, втрату свідомості.
Якщо боїтеся крові, уколів, волосяного клубка в раковинні у ванній (і вам неприємно його діставати) – подумайте, адже університет Вас буде дивувати різноманіттям випробувань))
Баланс емпатії: вміти співчувати, але не так, щоб плакати над кожним пацієнтом.
Буде 6 років, щоб цьому навчитися, якщо є бажання)
4. Жага стати класним професіоналом
Тільки щире бажання постійно навчатися, тренувати свої навики, допомагати людям може дати сил та натхнення, щоб стати дійсно гарним фахівцем, до якого щодня ломляться пацієнти.
Ви ж помічали, що роками ходите до одного лікаря? А буває, що сходили лиш раз і більше в життя ні ногою. Оце воно! Бути професіоналом, якого цінують, який горить своєю справою і вміє знайти підхід до пацієнта.
5. Стресостійкість
Робота з пацієнтом – це особливий вид комунікації, який потребує вміння слухати, аналізувати, пригадати діагноз і дай бог не вбити своїм лікуванням))
А під час навчання може знадобитися 2 стресостійкості, бо: середовище дуже сильно відрізняється від школи. Дуже важливо – дати собі пів року-рік (перший курс) на адаптацію, не приймати швидких рішень, а спочатку звикнути до змін.
6. Майбутнє
Чи бачить дитина себе лікарем? Чи відчуває в собі сили для цієї кар’єри? Чи достатньо карявий почерк? (жарт, звичайно).
ДО ВСТУПУ обов’язково треба детально проаналізувати, чи підходить дитині цей напрямок, чи вона знає, до чого треба бути готовою, чому цей напрям цікавий?
Розумію, що інформації може не вистачати для глибинного аналізу.
Якщо ваша дитина розглядає для себе вступ у медичний, але не впевнена на 200% – пропоную Вам допомогу, а також подивитися інтерв’ю з лікарем!
Напишіть мені в дірект МЕД і я безкоштовно надішлю посилання на інтерв’ю!